BYT K PRONÁJMU

posted in: Aktuality | 0

Nákup bytů na investici je s ohledem na aktuální úrokové sazby stále častějším jevem. Ve stejné situaci byl i klient, který zakoupil byt ve starším činžovním domě v Praze.
Naším úkolem bylo vytvořit varianty řešení bytu, pro různé situace – v bytě bude bydlet pár nebo dvě samostatné osoby (například studenti). Investor zároveň neplánoval příliš rozsáhlé a nákladné úpravy bytu.

Původní stav
Byt má tři samostatné pokoje, koupelnu, WC a poměrně prostornou chodbu. Veškeré instalace jsou soustředěny do prostoru koupelny, druhá kuchyňská stoupačka byla v rámci rekonstrukce celého domu zrušena.
Zajímavé jsou dva oblé rohy v chodbě.

Varianta 1
„ První variantu jsme navrhovali pro pár dvou lidí. Byt je prostorný a pro dva je to velmi příjemné bydlení“ popisuje Ing. Tomáš Zima, z Atelieru Dispozic. V této variantě jsou propojeny oba bližší pokoje, vznikne tak jeden velký obytný prostor, do kterého se vstupuje posuvnými dveřmi. Kuchyňská linka jsem schována ve výklenku, pracovní plochu doplňuje ostrůvek. Jídelní stůl přímo navazuje na linku.
V obývací části je sedací souprava, sestava pro TV a pod oknem malý pracovní stolek. „Původní spíž jsme ponechali, i z obývacího pokoje může dobře sloužit jako komora“ doplňuje Tomáš Zima.
V první variantě je v chodbě velká vestavěná skříň, jako hlavní úložný prostor bytu. Koupelna a WC jsou zařízen jednoduše – v koupelně je umyvadlo a vana. Pračka je umístěna ve výklenku po bývalém vstupu do pokoje.
Do ložnice se pohodlně vejde dvojlůžko, šatní skříň a menší křeslo k oknu.

varianta1-page-001

Varianta 2
„V druhé variantě je základní koncept řešení ponechán, pouze je obměněn hlavní obytný prostor“ říká ing Tomáš Zima z Atelieru Dispozic. Do prostoru se tentokrát vstupuje druhými dveřmi, výklenek po prvních slouží jako odkládací místo pro boty, kabáty atd.
Kuchyňská linka může být prostorná, podél celé jedné stěny pokoje (var 2a) nebo menší do L. Tomu je přizpůsobeno též umístění sedací soupravy a TV. V této variantě je pracovní koutek v místě bývalé spíže.

varianta2a-page-001
Varianta 2b se ještě liší řešením koupelny – zde se sprchovým koutem a pračkou přístupnou z chodby.
Chodba je v této variantě vzdušnější, skříň není dominantní.

varianta2b-page-001

Varianta 3
Poslední varianta řeší byt z pohledu ubytování dvou osob, například studentů. Jsou zde tedy dva samostatné pokoje, každý s postelí, skříní a pracovním stolem.
Ve společné kuchyni je kuchyňská linka do L, u okna malý stůl a gauč.

varianta3-page-001

Vizualizace
„Dle objednávky klienta jsme na vybranou variantu 1 vytvořili vizualizaci, ve které jsme navrhli základní materiálové řešení“ říká Ing. Tomáš Zima z Atelieru Dispozic. V bytě byly původní dubové parkety, které majitel plánoval repasovat. K dubu jako základnímu materiálu je zvolena bílá a šedá. Cílem bylo vytvořit příjemné prostředí bez velkých výstřelků tak, aby vyhovovalo zamýšlenému pronájmu.