Náš příběh

Alena Koubová a Tomáš Zima, sourozenci, stavaři.

Již téměř 15 let pracujeme oba v oblasti rekonstrukce bytů a RD. Máme za sebou řadu úspěšných projektů a realizací.

V praxi jsme pochopili, že naprostým základem kvalitního bydlení je dobrá a funkční dispozice vašeho bytu nebo domu.

Založili jsme tedy projekt ATELIER DISPOZIC, ve kterém se zaměřujeme právě na návrhy dispozice. A to nejen fyzicky pro klienty, pracujeme i na příručkách, návodech, publikujeme rady a příklady z praxe.

ing-tomas-zima-atelier-dispozicIng. Tomáš Zima (*1982)

Absolvent oboru Pozemní stavby, Stavební fakulty ČVUT v Praze, pracoval v architektonickém atelieru Cigler Marani Architects, kde se podílel na tvorbě řady vyznamných administrativních, multifunkčních a bytových projektů. Následně spolupracoval s atelierem C.A.I.S. architekti, který navrhuje převážně bytové domy s vyšším standardem. Své zkušenosti zúročuje především při projektování, stavebních dozorech a project managementu.

ing-alena-koubova-atelier-dispozicIng. Alena Koubová (*1979)

vystudovala obor Pozemní stavby na Stavební fakultě ČVUT. Po studiu pracovala ve společnosti Panelreko, která se specializuje na rekonstrukce panelových bytů. Odtud odešla po téměř pěti letech z pozice ředitelky společnosti na mateřskou dovolenou. V současnosti pracuje v rodinné firmě na stavebních zakázkách. Věnuje se též návrhům interiérů.

Znáte to jistě všichni, buď z osobní zkušenosti nebo ze svého okolí. Chcete rekonstruovat byt nebo dům. Ale kde začít?

Oslovit nějaké studio? Jaké? Zkusit přímo projektanta? Začít vybírat vybavení? Dojít na stavební úřad? Trávíte hodiny a hodiny na internetu, jste zahlceni informacemi. Dojdete do obchodu s vybavením, prohlížíte obklady, sedačky, vybíráte vanu, aniž byste věděli, jak velká se vám do koupelny vlastně vejde..

Začínáte se v množství informací ztrácet, propadáte beznaději a často se uchylujete k rychlým a ne příliš vhodným řešením a kompromisům. Přitom jde obvykle o stavby či rekonstrukce bydlení na několik let.

Tato situace ovšem nemusí nastat. Stačí si uvědomit, že základem je dobrá a funkční dispozice vašeho bytu/domu. Je to opravdový základní kámen, na kterém budete stavět dále. Součástí návrhu jsou dobře a přehledně sepsané požadavky a vaše přání. Z návrhu dále zjistíte, jaké vybavení vybírat, co se vám do bytu vejde a co ne. Vyjasníte si možnosti vašeho prostoru. S kvalitním návrhem dispoziční úpravy budete vědět, jakým směrem dále pokračovat.

Navrhujeme dispozice pro vás. Na základě vašich požadavků zpracováváme originální a funkční návrhy. Pokud si u nás návrh objednáte, získáte 2-3 možné varianty řešení vašeho prostoru. Varianty bývají odstupňované podle náročnosti přestavby a vždy zapojujeme fantazii 🙂

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.

Ateliér Dispozic s.r.o.

Marie Cibulkové 6

140 00 Praha 4

+420 732 737 683

info@atelier-dispozic.cz

IČ: 24252433

č.ú.: 253136336/0300

Ateliér dispozic kancelář